KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13464336
nr 1346 4336
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Montmartre, Les escaliers du Sacré Coeur. Signerad. Motivet: 24x33 cm
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 7 september 2020
kl 19:20:11
700 kr
800 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard